Hlášení obecního rozhlasu

 

Obecní úřad Džbánov oznamuje, že v naší obci proběhne Tříkrálová sbírka v novém termínu a to v neděli 8.1.2023. Sbírka proběhne pod záštitou Oblastní charity Nové Hrady u Skutče. Bližší informace o sbírce a využití vybraných prostředků naleznete na obecních vývěskách a na internetových stránkách obce.

Obecní úřad Džbánov oznamuje, že byly odstraněny kontejnery na plast od prodejny Konzum. Kontejnery na plast zůstanou pouze u konfiskátu a na place u č.p. 27. Odvoz plastů bude prováděn svozem dům od domu v intervalu 1x za měsíc. V případě nedostatku místa je možné k popelnici přidat pevný plastový pytel. Pytle jsou i k vyzvednutí na Obecním úřadě....

Obecní úřad Džbánov srdečně zve všechny spoluobčany na Rozsvícení vánočního stromečku, které se koná v sobotu 26.11.2022 od 17 hodin na místním hřišti u stromečku.

Místní skupina ČČK srdečně zve spoluobčany na tradiční lampionový průvod, který se uskuteční tento čtvrtek 27. října 2022. Sraz účastníků je v 18.30 na návsi u autobusové zastávky. Těšíme se na hojnou účast.

Obec Džbánov pořádá 28.10.2022 zájezd do vinného sklípku. Prosíme případné zájemce o nahlášení v kanceláři Obecního úřadu osobně, telefonicky nebo mailem do 8.9.2022. Děkujeme.

Zveme spoluobčany na domácí langoše, které se budou připravovat dnes od 18.00 hodin v místní hospodě.

Obecní úřad oznamuje, že zítra ve čtvrtek 23. června se koná veřejné zasedání zastupitelstva obce.

Srdečně zveme spoluobčany na akci Snídaně v trávě, která se bude konat tuto sobotu 4. 6. 2022 v 9 hodin na zahradě za obecním domem.

Na obecní úřad stále častěji docházejí stížnosti na hluk v obci během neděle. Jedná se o hlučné činnosti jako je sečení trávy, řezání dřeva, případně provádění hlučných stavebních prací. Dovolujeme si Vás proto oslovit s prosbou o dodržování nepsaného pravidla nedělního klidu, které bývalo v obci dříve dodržováno. Žádáme Vás, abyste se v neděli...