Týdenní stacionář Centra sociálních služeb města Ústí nad Orlicí

18.04.2021

Vážení čtenáři, 

ráda bych Vás seznámila se službou Týdenního stacionáře v Ústí nad Orlicí. Stacionář poskytuje službu lidem s mentálním postižením, nebo postižením kombinovaným s psychiatrickou diagnózou či autismem ve věku od 16 do 64 let, kteří respektují pravidla stacionáře. 

Klienti u nás pobývají od pondělí do pátku. Na víkend se vracejí ke svým rodinám. Ve stacionáři mají zajištěnou stravu a péči, která je nastavená a přizpůsobená jejich potřebám. Během dne se věnují mnoha aktivitám, např. výtvarným, sportovním, hudebním, pohybovým. 

Od roku 2020 se Týdenní stacionář přestěhoval do nových prostor pod nemocniční lékárnu v Ústí nad Orlicí. Soukromé prostory klientů jsou rozděleny do buněk. V rámci buňky jsou dva pokoje a společné sociální zařízení a kuchyňka. Díky přestěhování do nové budovy získali klienti více soukromí i více místa. 

Nová budova stacionáře nabízí využití cvičné kuchyňky, tělocvičny, snoezelenu. Učíme se péči o domácnost jako je úklid, praní prádla, vaření (připravujeme pomazánky, pečeme cukroví), pečujeme o vzhled společných prostor. Volný čas také vyplňujeme hudbou a pohybem. Účastníme se různých sportovních akcí např. letních a zimních olympijských her, regionálních sportovních her a dalších sportovních akcí. Z regionálních i olympijských her vozí naši sportovci pravidelně medaile. Mezi největší úspěchy patří účast naší sportovkyně na hrách v Belgii a dvou sportovců na Světových hrách v Los Angeles, odkud dovezli medaile, a dále z olympiády v Abu Dhabí přivezl náš sportovec stužku za 4. a 7. místo. Ze společenských aktivit jsou to plesy, taneční kurzy, návštěvy koncertů, divadel, atd. 

Pokud Vás tato služba oslovila, více informací naleznete na webových stránkách www.cspuo.cz

s přáním pevného zdraví Mgr. P. Bečková, 

vedoucí týdenního stacionáře Centra sociální péče města Ústí nad Orlicí.