Koronavirus

Na této stránce nově naleznete veškeré informace týkající se opatření v boji proti pandemii koronaviru. 

Veškeré a aktuální informace týkající se platných opatření naleznete na stránkách Úřadu vlády České republiky https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/.

Pardubický kraj připravil projekt s názvem Podnikatelská pohotovost, jehož cílem je poskytovat v aktuální nelehké situaci podnikatelům relevantní informace a pomáhat jim zorientovat se v řešení různých více či méně náročných momentech.

Občané se mohou obrátit na Krajskou linku důvěry Ústí nad Orlicí, jež je schopna NONSTOP poskytovat lidem okamžitou telefonickou pomoc v jakékoli obtížné životní situaci na telefonním
čísle 465 52 42 52, nebo na emailové adrese napis@linkaduveryuo.cz

V souvislosti s nouzovým stavem v České republice omezí Pardubický kraj provoz vlaků na většině regionálních tratí. platností od 23. března 2020 do odvolání. U dopravce České dráhy a.s. dochází k redukci objemu drážní dopravy v pracovním dny o 13,5 % a o víkendech o 5,5 %. U dopravce Leo Express Tenders dochází k zavedení nových výlukových...

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Během dnešního dne jsme zaznamenali enormní nárůst návozů odpadu od nepodnikajících fyzických osob, kteří mají nařízenou karanténu nebo zaměstnavatelem nařízenou práci z domova využili k zahájení jarního úklidu a navážejí odpad na námi v Českých Libchavách provozovaná zařízení, což jistě není v souladu s platnými karanténními opatřeními.